Paykasa Satın Al | Paykasa Nedir ve Paykasa Firması Nasıl Seçilir
57051
post-template-default,single,single-post,postid-57051,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
aa

Paykasa Nedir ve Paykasa Firması Nasıl Seçilir

Paykasa, Avrupa ülkeleri üzerinde uzun yıllardır kullanılan ve oldukça tercih edilen bir ön ödeme yöntemidir. Paypal’ın kepenklerine zincir vurmasıyla beraber, büyük bir çıkış yakalayan Paykasa fırtınası Türkiye sınırlarına da savrulmuş durumdadır.

 

Paykasa’nın en temel amacı internet üzerinden alışveriş yapmak isteyen tüketicilerin siber saldırılara karşı korunmasını sağlamaktır. Bu sayede dijital fonlama yöntemini kullanarak kendi para birimini yaratmıştır. Paykasa ile belirli fiyatlara belirli tutarlara karşılık gelen PIN kodları satın alarak ödemenizi tamamlayabilmektesiniz.

 

Fakat bu PIN’lere sahip olabilmeniz için güvenilir paykasa firması ile çalışmanız gerekmektedir. Herkesin tecrübe ettiği, gördüğü, duyduğu üzere bu konular içerisinde firma görünümlü büyük dolandırıcılar bulunmaktadır. Bu yüzden referansı olmayan paykasa firmaları ile çalışmanız sizin için büyük sorunlar yaratabilir.

 

Eğer Paykasa ile ödeme alan bir şahıs firması ya da işletme iseniz bu durumlarda ise sizin için uyarlanabilecek en iyi hizmetlerden biri de Paykasa bozdurulmasıdır. Bozdurulma işlemlerine bilindiği üzere bozduracak kişi ilk önce meblayı yollar, ardından bozumu gerçekleştirecek kişi komisyonunu olarak meblayı bozdurana yollar. Burada oldukça büyük bir güven zinciri bulunması gerekmektedir. Bu yüzden kesinlikle daha önce güvenilir işler yapmış ve bu işi asıl işi olarak gören, önemseyen Paykasa firmaları ile çalışmanız sizin için en doğrusu olacaktır.

 

Bunu anlayabilmeniz için alım, satım işlemi gerçekleştiren firma ile birebir olarak ya da telefonla görüşme sağlayabilmeniz yeterli olacaktır. Firmanın size karşı tutumu, daha önce ki müşterilere karşı tutumu firmanın asıl olarak görünmeyen yüzünü gözler önüne serecektir.

 

Daha öncesi olarak firma ile çalışmadan Google üzerinde de kısa bir araştırma yapmak sizin için iyi olacaktır. Firmanın adını yazarak son kısmına “şikayet” kelimesini eklediğiniz taktirde o firma hakkında herhangi bir şikayet bulunuyorsa Google tarafından size listelenecektir.

 

Karşınıza çıkan şikayet konularını tarafsız bir şekilde inceleyerek firmanın çalışma yapısı ve tutumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Özellikle vergi levhası olan ve Türkiye ticaret kanunları hükmüne göre bu işlemleri gerçekleştiren firmalarla sorun yaşama ihtimaliniz neredeyse sıfırdır. Çünkü bu tarz firmalar ile yaşayacağınız problemler sonucu hakkınızı yasal yollarda rahatlıkla arayabileceğinizi bildikleri için, müşteri memnuniyetini daha çok ön planda tutarlar.

Paykasa Nedir?

Avrupa’da E-Ticaret sistemi uzun süreden beri gelişen ve sürekli gelişmeye devam eden yeni nesil ticaret sistemidir. Günümüzde de e-ticaret sistemleri gelişimlerini 2 ila 3 senedir büyük bir istikrarla korumaktadır. Her geçen gün farklı konseptlerle ve farklı girişimlerle açılan bu siteler, ilerleyen zamanlarda fiziksel ticarethanelerin yerini tamamıyla işgal edecektir.

 

Bu gelişmelerin kararlı bir şekilde sürdürülebilmesi için tüketici odaklı düşünce yapısıyla hareket edilmesi gerekmektedir. Ve de son zamanlarda tüketiciler eskilerde olduğu gibi internet sitelerinden alışveriş gerçekleştirirken kart bilgilerini girmekte şüpheyle yaklaşıyor. Herhangi bir dolandırıcılık ya da kart hırsızlığıyla karşı karşıya kalır mıyım gibi sorular yüzünden kimi zaman ödeme kısmına geldiklerinde vazgeçmektedirler.

 

Bu gibi sorunlarla baş edebilmek için e-ticaret sitelerinde güvenilir ve alternatif ödeme yöntemleri sunulmalıdır. Hatta bu ödeme yöntemleriyle nasıl ödeme yapıldığı, müşterilere kılavuzlar eşliğinde detaylıca anlatılmalıdır. Bu ödeme yöntemlerinden biri ise Paykasa’dır.

 

Pekala paykasa nedir? Paykasa Avrupa üzerinde uzun süreden bu yana kullanılan, günümüzde de yeni yeni popülaritesini arttıran yeni nesil bir ödeme sistemidir. Paykasa ödemeleri genellikle üç aşamada yapılmaktadır.

 

Öncelikle Paykasa ile ödeme yapılacak olan e-ticaret sitesinde toplam tutar belirlenir. Ardından Paykasa satın alınır ve verilen 16 haneli PIN numarası sisteme giriş yapılarak ödeme tamamlanır. Böylelikle kullanıcılar kişisel anlamda hiçbir bilgiyi paylaşmadan ödemelerini rahatlıkla ve güvenle yapabilmektedir.

 

Fakat Paykasa kullanılırken de dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Öncelikle eğer $100 Paykasa alıyor iseniz, elinizde $100 Paykasa’lık PIN numarası bulunacaktır. Ancak bunu tek bir alışverişte yalnızda bir sefer kullanabilirsiniz. $1’lık bir alışveriş için $100’lık Paykasa PIN kullanımında geriye kalan $99 tarafınıza iade edilmemekte ve PIN kodunuz tek kullanımdan sonra imha edilmektedir. Bu yüzden vereceğiniz siparişlerin toplam tutarı ile Paykasa PIN’inin karşılık geldiği tutar birbirine eşit olmalıdır. Aksi bir durum içerisinde zararlı çıkabilirsiniz.

 

Paykasa’yı, Paykasa firmasının reseller yani bayisi olarak kabul etmiş firmalar üzerinden farklı ödeme yöntemleriyle satın alabilirsiniz. Bu firmalar Paykasa şirketinin denetiminden geçirilen ve öylelikle onay verilen reseller yani Paykasa tedarikçi firmalarıdır.

No Comments

Leave a Comment:

8 + 16 =