Paykasa Satın Al | Paykasa nasıl çalışır?
138
post-template-default,single,single-post,postid-138,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Paykasa nasıl çalışır?

Paykasa günümüz e-ticaret sitelerinde yeni nesil ödeme yöntemlerinden bir tanesidir. Avrupa üzerinde uzun süredir popüler olsa dahi ülkemizde kullanıma yeni yeni girmiş ve kısa süre içerisinde adını duyurmuş dijital fonlama şirketinin para biri birimidir.

 

Paykasa, e-ticaret siteleri üzerinde tarafınıza sağlanmış olan kod sayesiyle herhangi bir kişisel bilgi paylaşmadan siteler üzerinde rahatlıkla alışveriş yapabilmenizi sağlar. Bu sayede gizliliğiniz ön planda tutulur ve alışveriş yaptığınız e-ticaret sitesi olası herhangi bir hack durumuyla karşı karşıya kaldığı taktirde tarafınıza bir zarar vermesini engeller.

 

Paykasa nasıl çalışır? Paykasa’nın çalışma prensibi üç şekilde ilerlemektedir. İlk olarak bir adet Paykasa kartı alınır, ardından ödeme yöntemi olarak Paykasa metodu seçilir ve size verilmiş olan 16 haneli PIN numarası girilerek ödeme tamamlanır. Böylelikle herhangi bir bilgi paylaşmadan ödemelerinizi yapmış olursunuz.

 

Paykasa aslında sadece ödeme yapmak için değil, ödeme almak içinde kullanılmaktadır. PayPal Türkiye üzerinde ki faaliyetlerini durdurduktan sonra yurt dışına çalışan bir çok kişi de ödeme alma işlemlerinde sorunlar yaşamaktaydı. Ancak bunu Paykasa yoluyla kolaylıkla çözmeye başladılar.

 

Paykasa fiyatları uygun olduğu için yurt dışı müşterilerinden tedarik edecekleri ücreti Paykasa PIN’ı ile ödemelerini rica ederek almış oldukları PIN’ı farklı firmalarda bozdurup böylelikle ücretlerini tahsil edebilmektedirler.

 

Paykasa üzerinden alım-satım yaparken dikkat edilmesi gereken hususlarda bulunmaktadır. Tarafınıza sağlanan hiçbir PIN kodu farklı kodlarla birleştirilemez ya da ödeme yapıldıktan sonra kalan para üstü size ayrı bir kod ile teslim edilmez. PIN kodu kendini kullanmış olduğunuz an itibariyle imha eder ve kullanılamaz hale getirir. Bu yüzden yukarıda söylenen hiçbir işlemin yapılması mümkün değildir.

 

Paykasa alırken özellikle toplam sipariş tutarı ile aldığınız kartın karşılık geldiği tutarın birbirine yakın olması böyle bir durum içerisinde sizin zarara uygulamanızı engelleyecektir. Şuan için Paykasa kart seçenekleri Euro bazlı olarak çalışmaktadır. £10 ve katları olarak devam eden £1000’ya kadar ulaşan PIN karşılıkları bulunmaktadır. Farklı kodlarla birleştirilmediği için bu şartlar altında £1000’dan fazla ödemelerinizi ya anlaşarak yapmak zorundasınız ya da farklı ödeme yöntemlerine yönelmek zorundasınız.

 

No Comments

Leave a Comment:

4 − 2 =