Paykasa Satın Al | Paykasa fiyatları neye göre değişir
142
post-template-default,single,single-post,postid-142,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Paykasa fiyatları neye göre değişir

Paykasa, PayPal’ın faaliyetlerini Türkiye sınırları içerisinde durdurmasıyla birlikte öne çıkan yeni bir ön ödemeli kart sistemidir. Her ne kadar adı klasik ön ödemeli kart sistemlerini çağrıştırsa dahi Paykasa’nın farklı bir özelliği bulunuyor. O da PIN kodları üzerinden çalışması.

 

Paykasa, dijital fonlama sistemi sayesinde gerçek hayatta ki belirli miktarlara karşılık gelen tutarları PIN kodları halinde müşterilerine teslim ediyor. Müşterilerde e-ticaret sistemlerinde ödeme yöntemi olarak Paykasa’yı seçiyor ve verilen 16 haneli PIN numarasını sisteme giriş yaparak ödemesini gerçekleştiriyor.

 

Ancak bu 16 haneli PIN numarasını satın alabilmeniz için Paykasa PIN’ı satan firmalarla çalışmanız gerekmektedir. Ve bu firmalar içerisinde fiyatlar günden güne değişiklik gösterebilmektedir.

 

Paykasa fiyatları nasıl değişir? Şeklinde bir soruya verilebilecek olan ilk yanıtlardan bir tanesi güncel kur endeksidir. Ülkemiz içerisinde Euro’nun güncel kur paritesi oldukça yüksek durumdadır. Hal böyle olduğu sürece £10’luk Paykasa fiyatı da Türk Lirasına çevrildiğinde oldukça yüksek olacaktır. Ancak bu ödeme yolu genellikle yurt dışına ödeme yapmak ya da ödeme almak için kullanıldığından dolayı, ödeme alan kişi açısından oldukça kârlı bir durum demektir.

 

Yurt dışından ödeme alan bir projemiz ya da ağımız bulunuyorsa bu konu için en ideal ödeme alma yollarından biri Paykasa olacaktır. Çünkü Avrupa üzerinde oldukça yaygın olan bu sistem, Paykasa üzerinden ödeme istediğiniz taktirde yadırganmayacaktır. Üstelik değişen kur fiyatları sayesinde almış olduğunuz ödemeler yurt dışı ülkelerinde düşük meblağlar olsa dahi ülke içerisinde büyük meblağlara tekabül edebilmektedir.

 

Alım satım konularında güncel kur endekslerine bakılırken, Paykasa PIN bozdurulmalarında ise firmaların kendileri tarafından belirlemiş oldukları komisyon tutarı üzerinden işlem gerçekleştirilir. Bu durumda ise Paykasa PIN bozdurma fiyatları ise firmadan firmaya değişiklik gösterebilmektedir.

 

Bir diğer unsur ise firmaların kurumsallığıyla kaynaklıdır. Kurumsal olmadan, illegal bir şekilde alım, satım ve bozdurma faaliyetlerini yürüten firmalar kimi zaman tercih edilmek için piyasanın daha altında fiyat verirler kimi zaman ise oldukça yüksek fiyatlarla bilinçsiz tüketiciyi dolandırmaya çalışırlar. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için firma seçimi konusunda oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir.

Paykasa Fiyatları için Değişme Faktörleri

Paykasa, Avrupa temelli bir ön ödeme platformu olduğundan dolayı fiyatlarında ki yükseliş ve düşüş işlem gördüğü ülke içerisinde ki Euro’nun finansal değerine bağlı olarak hareket etmektedir.

 

Paykasa fiyatları nasıl değişir? Sorusunu daha detaylı olarak incelersek eğer Türkiye’nin içerisinde bulunmuş olduğu finans sektöründe ki dalgalanmalar sonucunda gerçekleştiğini görmekteyiz. Buna göre Euro yükselişe geçtiği taktirde Paykasa fiyatlarının alım fiyatlarında da yükseliş olacaktır. Ancak Euro düşüşe geçtiği taktirde Paykasa fiyatlarında da azalma gerçekleşecektir. Buna nazaran, Paykasa fiyatları sürekli olarak güncellenerek değişebilen fiyatlardır.

 

Yani, bir gün Paykasa aldığınız zaman fiyatı 50TL’de olabilir 20TL’de olabilir. Bu tamamiyle Türkiye’nin içerisinde bulunduğu finans sektöründe Euro’nun etkisiyle alakalıdır. Bu yüzden Paykasa kullanımında döviz analizi oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

 

Tabii Paykasa fiyatları sadece döviz fiyatları ile orantılı değildir. Kimi zaman şirketlerin kendileri için koymuş olduğu kâr marjlarına bağlantılı olarak fiyatlar yükseliş gösterebilmektedir. Bu durumda Paykasa alımı gerçekleştirirken tek bir firma yerine birkaç firma üzerinden araştırma gerçekleştirerek, en uygun Paykasa fiyatı veren firma ile çalışmanız sizin için en doğrusu olacaktır. Fakat en uygun fiyatı veren firma her zaman için en iyisi olacak gibi bir koşul bulunmamaktadır. Bu konuda da analizinizi gayet iyi yapıp, müşteri temsilcisi hattıyla görüşerek firmanın size karşı takınmış olduğu tavır ve tutum ile ölçebilirsiniz.

 

Paykasa fiyatları alım, satım esnasında çok fazla oynama gerçekleştirmez iken bozdurma esnasında farklı komisyonlardan işlem görebilmektedir. Bu yüzden yurt dışından Paykasa ile ödeme alan işletme sahipleri ya da şahıslar, bozdurma işlemlerini gerçekleştirirken en hızlı hizmet veren ve en uygun komisyonu veren firmalarla çalışmayı hedeflerler. Çünkü, bozdurma işlemlerinde yer alan her firma hızlı hizmet sağlamazken kimi zaman uçuk komisyonlarda uygulamaktadır. Eğer Paykasa ile ödeme alan ya da almayı planlayan biri iseniz size en düşük komisyonu veren firmayla düzenli olarak çalışmanızı tavsiye etmekteyiz. Düzenli çalıştığınız bir firma, sizi en az sizin kadar iyi tanıyacaktır ve ihtiyaçlarınıza karşı en uygun çözüm yöntemleri ile her zaman yanınızda olacaktır.

No Comments

Leave a Comment:

nine − 1 =