Paykasa Satın Al | Paykasa Firmaları Nasıl Seçilir?
109
post-template-default,single,single-post,postid-109,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Paykasa Firmaları Nasıl Seçilir?

PayPal’ın faaliyetlerini Türkiye sınırları içerisinde durdurmasıyla birlikte yurt içi ve yurt dışı ödeme alma ya da gönderme konularında oldukça büyük sıkıntılar doğmaktadır. Bu sorunları çözmek adına Türkiye içerisinde yeni yeni popüler olan Paykasa’dan yararlanabilmek için çeşitli satın alma ve bozdurma firmalarına ihtiyaç olmaktadır.

 

Peki, Paykasa firmaları nasıl seçilir? Paykasa firmaları ne kadar güvenilirdir? Paykasa bilindiği üzere tamamiyle güvenlik esasında kurulan yeni nesil ödeme alma ve ödeme gönderme yöntemidir. Kısaca Paykasa’nın işleme mantığı, ödeme yaparken bilgilerinizin güvende tutulmasıdır. Bu yüzden de Paykasa PIN’ı almak durumundasınız. Ancak PIN alırken de banka bilgilerinizi ya da mobil ödeme bilgilerinizi paylaşmak durumundasınız. Bu yüzden çalışacağınız paykasa firmalarını oldukça iyi tanımalı ve ne tür firmalar olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

 

Öncelikle bir Paykasa firması ile çalışırken bu firmaların resmi Paykasa tedarikçisi olup olmadıklarını Paykasa firması üzerinden araştırmanız iyi bir başlangıç olacaktır. Bunun yanı sıra firmanın referanslarını incelemekte güvenirliği konusunda ayrı bir yol gösterici metottur.

 

Paykasa’nın resmi tedarikçiliğini üstlenen firmalar, Paykasa şirketi tarafından denetlenmiş ve Paykasa satışına uygun görülmüş firmalardır. Bu yüzden bu firmalardan Paykasa satın alımınız bir nevi Paykasa şirketi tarafından güvence altına alınmış olmaktadır. Çünkü, Paykasa satış kurallarına tamamıyla uyan ve ana şirket tarafından onay verilmiş tedarikçilerdir.

 

Ayrıca bunların yanı sıra firmanın Türkiye kanunlarına göre resmi bir işletme olup olmadığını kontrol etmeniz, olası bir durumda karşı karşıya kaldığınızda karşınızda bir muhatap bulabilmenizi sağlayacaktır. Çünkü internet ortamı üzerinde Paykasa alım, satım ve bozdurma işini resmi faal belgesi olmadan bir çok kişi tedarikçi firmalar üzerinden gizliden gizliye yürütmeye çalışmaktadır. Bu şekilde illegal iş yapan firmalarla çalıştığınız taktirde, herhangi bir sorunla karşılaşabilmeniz oldukça yüksektir.

 

Bir diğer önemli husus ise çalışmayı planladığınız Paykasa firmanızın, Paykasa PIN bozumunda uygulamış olduğu güncel kurlardır. Herhangi bir bozdurma işleminde size düşük kur tanıyan firmalar, kendi kâr ve çıkarlarını daha çok ön planda tutarak sizi mağdur etmeye daha yatkın firmalardır. Bu tarz firmalar ile çalışmak yerine kurumsallığı ve profesyonelliği benimsemiş firmalarla çalışmanız sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır

No Comments

Leave a Comment:

four + nine =