Paykasa Satın Al | Paykasa Bozumu
127
page-template-default,page,page-id-127,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch-ver-1.4.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Paykasa Bozum Nedir?

Hızlı ve emniyetli şekilde nakit kullanımı olanağını sunan ön ödeme sisteminde Paykasa bozum işlemi; kartınızda tüm işlemlerinizin sonunda kalan mevcut bakiye tutarınızın hesabınıza iade edilmesidir.

Paykasa Bozdurma Nasıl Gerçekleşir?

“Paykasa nasıl bozdurulur?” diye sorulduğunda aslında aklı hiç de karıştırmayacak çok basit bir yol izlenir.

  • 0 (533) 582 6063’ü arayarak müşteri temsilcimiz ile irtibata geçiniz.
  • Bozdurmak istediğiniz Paykasa kartınızın kodunu müşteri temsilcimize teslim ediniz.
  • Sonraki adım, kartın doğruluğunun teyit edilmesidir.
  • Bu işlemleri takiben, verdiğiniz hesap numarasına mevcut miktar en kısa sürede yatırılacaktır.
  • Bundan sonra yapmanız gereken tek şey, hesabınıza paranın yatmasını beklemek.
  • Tüm işlemlerin sonunda ise bozumu istenen Paykasa hesabından sonra müşterinin hesabına bozum ücreti geçilmektedir.

Paykasa Bozum Sürecine Kadar Alışveriş Kültürünün Gelişimi

İnsanların kendi üretemedikleri malları ve ihtiyaçları bir bedel karşılığında edinmeleri, tabiri caizse alışverişin en basit tanımıdır. Bu tanım, tüm günümüz alışveriş yöntemleriyle temelde aynı düşünceye sahip olsa da gün geçtikçe ve çağ değiştikçe alışveriş yapmanın yolları bir hayli değişti ve çeşitlendi. Paranın icadından çok daha öncesinde insanlar, birbirlerinin ürünlerini almayı takas yöntemi sayesinde gerçekleştiriyorlardı. Paranın bulunması ve dünyada yaşanan gelişimler ile takas yönteminde ödeme şekli değişti ve bu da belki de yaşanan tüm değişimlerin yaşanmasına sebebiyet verdi.
“Peki, alışveriş merkezlerinin temeli ne zaman atıldı?” diye sorulacak olursa II. Dünya Savaşı sonrasında Avrupa ülkelerinin gelişen teknolojisi sayesinde süpermarket ve AVM kültürünün temeli atıldı. İlk başta küçük esnafı ve çarşı kültürünü zedelediği için cephe alınan bu AVM’lere karşı bakış açısı zaman geçtikçe değişti. Tek bir yerde sergilenen markaların çeşitliliği ve tüketicinin önüne serdiği sayısız ürün cümbüşü ile AVM’ler zamanla insanların vazgeçilmezi oldu.
Takastan bu yana büyük değişime uğrayan alışveriş alışkanlığı, kredi kartlarının bulunmasıyla bambaşka bir döneme geçti. Alışveriş sürecini biraz yakından incelemek gerekirse, 1990’ların başında da alışverişi ayağa getiren farklı bir imkan tüketicinin karşısına çıktı: Online alışverişi. İnternet kullanımının yaygınlaşması ve günlük hayatta edindiği yerin artması, internet kullanan tüketicilerin sanal ortamlara çok daha kolay adapte olmasını sağladı. Alışveriş alışkanlığını çok daha yakından incelemek gerekirse, şu an önümüzde bilgisayar olmasına ihtiyaç dahi duymadan elimizdeki telefonumuzla tüm alışveriş ihtiyacımızı sahip olduğumuz kartlar sayesinde karşılayabiliyoruz.
Gün geçtikçe internet alışverişine karşı olan görüş değişti. Ancak kredi kartı ile yapılacak olan alışveriş akıllarda hep bir soru işareti bıraktı. İşte, internetten kredi kartı ile alışveriş yapmanın içimizde bıraktığı büyük kaygı, Paykasa sayesinde yerine rahatlığa bırakıyor. Nasıl mı? Kimlik ve kredi kartınıza ait hiçbir bilgiyi paylaşmadan ihtiyacınızı karşılamanızı sağlayan Paykasa sayesinde. Ödeme yapma, para yatırma, para çekme, nakit ihtiyacını anında giderebilme gibi tüm işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebileceğiniz bu kart, yeni bir alışveriş alışkanlığının köklü bir temeli olmanın temellerini attı bile.